stavíme, bouráme, všechno děláme

2015

Blogy roku 2015

9.12.2015

3x NE protikuřáckému zákonu

Včerejší šaškárna v parlamentu a herecké výkony pana Jandáka a dalších mě "pobavily". Principiálně mi ale nezbývá nic jiného, než s nimi souhlasit, a to z pohledu majitele restaurace, zákazníka i společnosti jako takové.

16.11.2015

Rušný víkend po pátku 13.

O víkendu se má odpočívat, šlo to tentokrát? Mně rozhodně ne. Atentát ve Francii, následně i doma, narozeniny dcery, vítězství ve Fed Cupu, smrt v rodině i na silnicích. A zítra výročí naší demokracie.

10.11.2015

Fotbal vs. ragby, co je opravdový sport…a co šachy?

Itálie: Nagelovaný mladík v upnutém trikotu běží směrem k bráně. V tom se k němu přiblíží obránce a tkanička jeho kopačky útočníka pošimrá na kotníku. Aááááá…končí v kotrmelcích a 5 minut se svíjí bolestí...proč? Protože ho to trenér dobře naučil. Nový Zéland: 2 metry a 120 kilo svalů plných adrenalinu se řítí proti stejnému kolosu, srazí se s jedním, s druhým, se třetím až padne k zemi a na něm končí cca tuna dalších svalů. Má vykloubené rameno, ale necítí bolest a hraje dál.

18.8.2015

Inzerát: Vyměním imigranta za Roma. Vyplatí se to!

Už se toho napsalo a namluvilo mnoho a mnoho. Jedni se jich bezhlavě zastávají, ve druhých se probouzí pocity, za které by se ani „sám velký Adolf“ nemusel stydět. 

14.5.2015

Češi do toho! Sport, tipsport nebo chlast?

V kolika českých domácnostech to dnes zazní? „Lásko, jdu na hokej. Tohle je zápas sezony.“„Jasně, jdeš si vsadit a chlastat, hlavně že máš důvod. Další zápas sezony bude v sobotu nebo v neděli?“ Jak to tak už bývá, pravdu mají oba. Jenže jsme Češi, takže v mnoha rodinách dnes bude naopak harmonie a drahá polovička bude sedět v hospodě s mužem a vlajkami na tvářích.

13.5.2015

Tak Růžo, jak to letos dopadne?

Když se naposledy jásalo po domácím MS v hokeji, bylo mi 5 let a začínal jsem s hokejem. Když se pak slavilo ve Vídni, bylo mi 16 a s aktivní kariérou jsem končil. Při Naganu mi pak táta psal omluvenky do školy, zlatý hattrick jsem již zapíjel v hospodě a tituly 2005 a 2010 jsem si naplno užíval. A co letos? Periodicky to odpovídá, národ by si za skvělou podporu pohár zasloužil, ale máme na to tým?

24.2.2015

Obezita téměř zdarma, zdraví za milion

Klasická sobota české rodiny: k snídani hemenex a bábovka, děti sednout ke studiu kamarád, máma vařit. K obědu vývar z bujonu a vepřo knedlo zelo, po obědě šlofíka, večer do kina a pak do „mekáče“. Paráda. Horší jídelníček a vztah k pohybu snad mají jen celosvětově proslulí „amíci“. Jenže ono to celé není pouze o morálce lidí. Naše společnost je obecně nastavena naprosto konzumně a motáme se v začarovaném kruhu.

4.2.2015

O roubence U Zesnulé kočky

Jako kluk jsem vždycky chtěl psa, ale jako panelákové dítě jsem byl při racionálním uvažování rodičů a touze po plemenu alespoň střední velikosti bez šance. Když mě však osud zavál do stařičké roubenky v Podkrkonoší a získal jsem ruku ženy, která si ve zvířecím cítění nezadá ani s Martou Kubišovou, vše se obrátilo naruby. Dnes bych zasloužil přezdívku: Leoš Srstka – zvířecí hrobař.

31.1.2015

Milovat své děti je trestné, bít je lepší?

Omlouvám se za sarkasmus v titulku, ale nemohu si pomoct. Události z této oblasti, které se odehrávají v Evropě, u nás a v mém okolí mi zvedají adrenalin. Vstřebat některé paradoxy považuji za nemožné a apatie není můj styl. Někde se toleruje domácí násilí na dětech a někde se tvrdě trestá za krásnou otcovskou lásku. Systéme styď se, nefunguješ!

12.1.2015

Příčina terorismu? Zfanatizovaná odnož náboženství

Že považuji náboženství obecně za metlu lidstva, historicky nejchytřejší a nejzákeřnější nástroj pro manipulaci s lidmi, to není žádné tajemství a nestydím se za to. Zároveň to v žádném případě neznamená, že jsem ateista a nemám svou víru. Naopak. 

12