stavíme, bouráme, všechno děláme

2014

Blogy roku 2014

5.12.2014

Hrdina možná v nebi vs. srab žijící pro rodinu

Je to citlivé, emotivní, ale také velmi zajímavé a polemické téma. Jedeme s kolegou z pracovní schůzky, když v tom před sebou vidíme krátkou kolonu a úplně vpředu dodávku zabořenou do stromu. Šlehají z ní plameny a na první pohled vidíme, že je to vážné. Po chvíli přichází výbuch, vidíme pobíhající lidi, přijíždí hasiči, sanitka, policie. Svědkem podobné situace jsem poprvé a mám velmi zvláštní smutné pocity.

1.12.2014

Jsme lidé nebo prasata? Někteří dle chování to druhé

Základně se zřejmě dělíme na 3 skupiny lidí. Ti první „PRASATA“ nepořádek dělají a krajina je pro ně jedním velkým odpadkovým košem. Druzí „ALIBISTÉ“ vědí, k čemu slouží popelnice, věci nevyhazují, ale jsou obklopeni apatií. Těm posledním „LIDEM“ se z bordelu kolem nás zvedá žaludek, takže věci po té první skupině uklízejí či nevěřícně kroutí hlavou.

12.9.2014

20 let u TV za naše prachy a po půlce domů?

Bránil jsem se psaní tohoto článku, protože ho nejde psát bez emocí. Ale prostě nemůžu, musím ty pocity nějak dostat ven, třeba to pomůže i Vám. Přečíst si podrobnosti o smrti té malé nevinné holčičky u oběda bylo šílené, ale obávám se, že co bude nyní následovat, bude výrazně horší.

10.9.2014

Čech králem Evropy! Nebýt čecháčství a doby temna

Téměř všichni se inspirujeme západními státy Evropy. Sníme o tom, že bychom v takové zemi mohli žít, nebo že by u nás byly podobné ekonomické podmínky jako například ve Švýcarsku či Švédsku. No, Švédsko asi není dobrý příklad, tam by našincovi hrubě scházel běžně dostupný a laciný alkohol.

25.8.2014

Úřední šimle, běž se pást jinam!

Již Dalibor Janda v době největší slávy zpíval: „2006…lidi brzo vystřelí, koně na Mars.“ Žijeme v době moderních technologií, ale dokud nebude ve státních institucích vládnout logika a zdravý rozum, bude to běžnému člověku či podnikateli na 2 věci, z nichž jedna dost smrdí. 

15.8.2014

Není bobr jako bobr

Už jste to jistě někdy zažili. Kráčíte si teplým letním ránem, nasáváte svěží vzduch a proti vám kráčí čistě oblečený padesátník. Když se míjíte, tak to přijde: bum do nosu. Žádná rána pěstí, ale oder z podpaždí a zde potem nasáté košile. Pán má totiž oblečení ze včerejška, čisté, ale lehce jeté.

23.7.2014

Hurá po D11 bezpečně na Polsko – kéž by!

Již jsem zde psal blog, který s tímto tématem souvisí. Cesta z Hradce Králové do Polska je dlouhá léta „výkladní skříní“ českých silnic a skvělým místem pro ty, kteří chtějí spáchat sebevraždu v autě. Bohužel zde ale umírají i Ti, kterým se ještě nechce. Může přijít změna?

13.5.2014

Dokáže bulvár zabít? Sebeúctu určitě ano!

Nechci snad ani zmiňovat, kdo mě k tomuto článku inspiroval. Jméno této osoby si již totiž zaslouží být nevyslovováno a nepsáno a dané osobě patří klid, který nemá ani po smrti. O ni tu však jde pouze okrajově, hlavní „hvězdou“ je pro mě bulvár a především to, jakou sílu mu my lidé dáváme do rukou svým zájmem o soukromí druhých.

15.4.2014

„Maty“ patří do šrotu? A nazvěte si je, jak chcete!

Výherní automaty, loterijní terminály, kvízomaty. Jakýpak název se nám ještě objeví? Jakou kličku si „český vykuk“ ještě najde? Co všechno udělají některé obce a především lobbisté pro zachování nesmyslného hazardu?

11.3.2014

Bojím se každého setkání s polským řidičem!

Tento článek se měl původně jmenovat: Řidič Polák = řidič debil. Pár našich severních sousedů ale určitě řídit umí, já jich však mnoho nepotkal. Někomu to může přijít přehnané, skoro až xenofobní, ale kdo se stejně jako já pohybuje například mezi Hradcem Králové a Jaroměří (ev. Náchodem), ten mi myslím dá jednoznačně za pravdu.

12