stavíme, bouráme, všechno děláme

2013

Blogy roku 2013

22.11.2013

Co pro mě znamená rodina

Lze si z toho dělat srandu, lze to brát dojemně a vážně. Já se pokusím o kompromis, ať si najde každý své a třeba se i sám vyjádří, to by bylo super. 

29.9.2013

Do Zoo nebo na fotbal? Záleží, jakou chcete vidět zvěř

V Zoo jsou nebezpečná zvířata v kleci, mají výběh a jsou krásná. Na fotbale jsou v kleci s menším výběhem a o kráse se dá mluvit stěží. Pochopitelně nemyslím fotbalisty ani spořádaného sportovního fandu, ale ortodoxní skupiny, které se neodvážím nazvat „fanoušci“.

20.9.2013

„Okresní přebor“ v Podkrkonoší, fotbal nebo kultura?

Je to paradox. V naší krásné obci kousek od největších českých hor se hraje 4. třída, snažíme se a k okresnímu přeboru vzhlížíme s respektem, protože je dvě soutěže nad námi. A přesto jsme pro naše fanoušky leckdy hrdinové.

6.9.2013

Naivní podpora nezaměstnaných či pokus ČSSD o „pomoc“ podnikatelům

Tento předvolební slib ČSSD se může zdát jako dobrý nápad a reálná snaha o pomoc. Nese s sebou ale velké množství otazníků, které bych zde rád zmínil.

31.7.2013

Strach o rodinu = přímá cesta do vězení! Je to v pořádku?

Nejsem právník, neorientuji se přesně v justici. Nad věcmi tradičně přemýšlím selským rozumem a jako vždy napíšu, co se mi nelíbí. Budu rád, když se tedy v diskusi dozvím další názory.

18.7.2013

Přiletěl čáp = žena srůstá, otec chlastá

Doma nás to čeká podruhé každým dnem, narození milovaného potomka. Přeju si jediné: zdraví toho malého špunta i manželky. Když to vyjde, tak to oslavím. Ale je tento druh oslavy spravedlivý?

27.6.2013

„Hodný“ operátor si cestu najde

Konečně to přišlo. Před časem jsme od operátorů dostali darem skvělou možnost paušálu s voláním zdarma za pár stovek. Ale nebuďme naivní, ty kačky se někde vrátit musí.

15.5.2013

Kam se pohnou naše děti?

(PR článek pro Centrum Inovativního Vzdělávání 2007)
Chcete mít jednou vlastní dítě? Nebo se těšíte na vnoučata? Tak se zamyslete!
Váš budoucí potomek se bude v matčině děloze točit jako kosmonaut, který se svou raketou právě opustil gravitační pole. Při pohledu na ultrazvuk se budete v duchu ptát: „Jak jen může tolik pohybu vydržet?“

1