stavíme, bouráme, všechno děláme

2012

Blogy roku 2012

14.11.2012

Adrenalin mimo okruh, stojí to za to?

Nepovažuji se za vizionáře ani jasnovidce. Ale tento článek jsem na svém soukromém blogu publikoval 2. září 2012. Škoda, že se razantní kroky dělají až po tragédii obřích rozměrů. Přidávám v původním znění: O tomto víkendu proběhla další moto akce mimo závodní okruh. Dovolím si trošku sarkasmu: Vše dopadlo jako již tradičně – smrtí! A co hůř, tentokrát smrtí diváka. 

18.10.2012

Konopí nebo alkohol?

Kdo mě zná, ví, že jsem velkým odpůrcem propastného rozdílu vnímání alkoholu a konopí. Tento rozdíl se díky bohu rok od roku zmenšuje, ale stále je výrazně větší, než by dle mého bylo záhodno. Ovšem rozhodně zde nechci tvrdit, že hulit je dobré. Zkusme si porovnat reakce obou drog (protože alkohol je zkrátka droga, ať se nám to líbí nebo ne) na lidský organismus.

11.10.2012

Případ Frištenský = hřebíček do rakve image městské policie

Tato událost má dva zcela odlišné pohledy dvou zúčastněných stran, a také několik ortodoxních pohledů svědků, blogerů a názorů kolemjdoucích i nezúčastněných lidí. Já nikdy neměl rád image zpráv, především na komerčních televizích, kde se dělá z komára velbloud, útočí se na lidské emoce a průměrný člověk při odchodu od televize brečí nebo má minimálně zkaženou náladu.
„V jakém světě to proboha žijeme?“, říká si.

21.9.2012

Metylalkohol důkazem lidské blbosti

Dlouho jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, abych se nikoho nedotkl. Ovšem původní názor se mi čím dál více potvrzuje. Aféra s metylalkoholem nám dává možnost změřit inteligenci národa a zároveň sledovanost médií.

15.9.2012

Vítězství levice, apatie nebo nevědomosti národa?

Včera jsem na sociální síti poprvé použil sprosté slovo, dnes jsem zde sdílel cizí příspěvky, což normálně skoro nedělám. Vše mělo společný důvod = výsledek voleb. Ovšem nic z toho nebylo směrováno levici či samotné KSČM, toto uvažování dle mého není možné pochopit a ani se o to nehodlám pokoušet. Směrováno bylo všem, kteří k tomu přispěli.

24.8.2012

Pouze Breivik to pochopil a usmál se

Nemá to nijak velký mediální ohlas, ale mně osobně dnešní dva titulky, týkající se norského pravicového extremisty Anderse Breivika značně zvedli hladinu adrenalinu. 

18.7.2012

Je to spiknutí, proti veřejnosti!

Nedávno jsem četl na sociální sítí trefný komentář k aférám na naší politické scéně: „Aféry Grosse, ČSSD reaguje, že je to spiknutí. Aféry Čunka, KDU-ČSL reaguje, že je to spiknutí. Aféry Paroubka, ČSSD reaguje, že je to spiknutí. Aféry Topolánka, ODS reaguje, že je to spiknutí. Aféry Bárty, VV reagují, že je to spiknutí. Aféry Kalouska, TOP 09 reaguje, že je to spiknutí.“

12.7.2012

Z paneláku do roubenky, jde to i obráceně?

Narodil jsem se v krajském městě a 29 let (včetně těch 5-ti na koleji) jsem prožil v paneláku. Odkroutil jsem si je na hřišti socialistického sídliště, ve velkých sportovních zařízeních, v rozlehlých školách, ve víru velkoměsta s mnoha kamarády a přáteli. Bylo to super.

9.7.2012

Moravo sladká, chybíš mi!

Miluji místo, kde žiju, jako většina z nás. Jako většina z nás ale také vzpomínám na místa, kde jsem byl a strávil nějaký ten čas. Je to určitě normální. Jako všichni vzpomínám na místa dovolených, místa letních brigád, ať už v zahraničí či u nás, místa krátkých i delších výletů, místa dětských táborů.

15.6.2012

„Béé Béé“ stínem nároďáku

Trenér Bílek se ptá: „Proč lidi kritizují a pískají na Baroše? Hráči se ptají: „Proč lidé kritizují a pískají na Bílka? Myslím, že by jim odpověděl každý fanoušek s průměrnou inteligencí a znalostí fotbalu.

12