stavíme, bouráme, všechno děláme
10.1.2018

Vzkaz pro „nevoliče“: Opravdu je Vám to jedno?

Je to dnes velice moderní, již to zcela zásadně ovlivnilo dvoje volby a ti lidé si to stále neuvědomují. Apatie jedné části obyvatel, umožňuje té druhé, aby moc nad touto zemí vložila do rukou svých „pasáčků“.

Apatie přirozeně inteligentních pohodářů, které něčím urazil systém, zcela zanevřeli na politiku a hledí si svého. Osobně jsem měl do této skupiny také několikrát nakročeno, protože jsme si říkal: „Co vlastně zmůže můj hlas? Proč nad tím tak přemýšlím, když mám stejnou moc jako ta paní, co rozechvělým hlasem povídala v rádiu: Proč volím pana Zemana? No je s ním sranda. Proč ztrácím čas snahou, sdělit svůj názor i ostatním, když obří skupina lidí ani neví, koho by volit mohli a důvody k volbě toho svého mají krátkozraké, hloupé až primitivní.“

Jenže důvod tady stále je, a to hodně vážný. A ukazuje ho historie, velice nedávná.
Poslední dvoje volby, prezidentské 2013 a parlamentní 2017 (což je ale trochu jiná pohádka, nyní jde o prezidenta).
V roce 2013 byla situace před volbami celkem otevřená. Šanci měli všichni, přesto v 1. kole ostatním utekli Miloš Zeman (24,21) a Karel Schwarzenberg (23,40). Až za nimi skončili původní favorit Jan Fischer (16,35) a černý kůň Jiří Dienstbier (16,12).
A co se stalo v kole druhém? Zeman 54,80 vs. Schwarzenberg 45,19.

Proč?
Místo aby se volební účast zvedla, tak více než o 2 % spadla, protože velká část zklamaných voličů ke druhému kolu vůbec nepřišla. Rozhodli se nevolit menší zlo!

Prosím, neopakujme tuto situaci. I tentokrát bude druhé kolo ještě důležitější než to první
(tedy pokud nebudu totální skeptik a nebudu předpokládat, že Miloš Zeman dostane v prvním kole přes 50 %, ani absolutní optimista s vírou, že do druhého kola ani nepostoupí) a Milošovi voliči k němu přijdou i se zlomenou nohou!

Máme nyní opravdu rozmanitou škálu osobností na výběr. Já sám se rozhoduji mezi trojicí Drahoš, Hilšer, Fischer. Ale ať už se stane soupeřem Miloše Zemana ve druhém kole kdokoliv, půjdu mu dát svůj hlas, ač mi např. Michal Horáček není sympatický (ani nevím proč) a Mirka Topolánka považuji za představitele minulosti (takže bych v tomto případě skřípal zubama).

Proč?
Osobně chci, aby se na hrad dostal slušný, inteligentní člověk, se svěžím a moudře působícím vzezřením, který bude tuto zemi slušně a důstojně reprezentovat, prosazovat demokratické principy a za hranicemi vzhlížet na západ místo Ruska a Číny. Tedy opak Miloše Zemana.
Na rozdíl od většiny politiků si přeji, aby to byl člověk z venku, nikoliv zkušený politik.
Chci změnu, osvěžení, někoho nového, neokoukaného. Chci člověka budoucnosti, nikoliv člověka minulosti.

Souhlasíte? Tak běžte volit, hlavně v druhém kole.
Protože Miloš už nám myslím udělal ostudy dost. A ať už byl celou dobu své kariéry jakýkoliv, udělal dobré i zlé, rozhodně je za zenitem, není zdravý, není střízlivý a není při smyslech.

A pokud jste v roce 2013 Karlovi neodpustili, že je starý a občas někde usne, neodpusťte nyní Milošovi, že je občas někde ožralý, dělá ostudu všemi možnými způsoby a již nyní není plně schopen, plnit důstojně roli prezidenta. 

Na závěr znovu opakuji: Milošovi voliči přijdou, stejně poctivě jako komunisti. Tak přijďte taky.

P.S.: Nebo chcete, aby nás ve světě reprezentoval a na hradě měl hlavní slovo Milošův „korunní princ“ Jiří Ovčáček?